MISTRZOSTWA  POLSKI  SENIORÓW

2 1 7 / 18

EKSTRAKLASA

KWALIFIKACJA

I Liga    Mistrzostwa Polski Juniorów    Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych    M.M.Młodzików    M.M.Młodzików U-13    Puchar Polski 2018

 

Lista uprawnionych do pełnienia funkcji Delegata KTPW w meczach Ekstraklasy w roku 2018:

Krzysztof Biegała (Szczecin), Łukasz Czapliński (Gorzów Wlkp.), Krzysztof Garbolewski (Łódź), Radosław Koryzna (Pabianice), Łukasz Król (Szczecin),

Jacek Liniewiecki (Bytom), Maciej Michalak (Łódź), Donat Oleksów (Warszawa), Ryszard Sudczak (Warszawa), Dominik Sznajder (Łódź).

 

Gospodarz wymieniony jest na pierwszym miejscu.

I mecz

II mecz

Sędziowie

I termin: 14-15.10.2017:

   

 

KS Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom

12:15

(5:3,2:2,2:4,3:6)

Najlepsi zawodnicy:

P.Rękawek (Poznań)

J.Behen (WTS)

14:13

(2:3,4:4,2:3,6:3)

Najlepsi zawodnicy:

O.Szymonik (Poznań)

G.Moś (WTS)

Delegat KTPW: Krzysztof Garbolewski

Sędziowie: Maciej Michalak i Łukasz Król

Legia Warszawa – Arkonia Szczecin

 

23:13

(8:3,4:3,4:4,7:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Szymański (Legia)

D.Pepliński (Arkonia)

 

31:10

(8:1,8:3,6:1,9:5)

Najlepsi zawodnicy:

K.Ślusarczyk (Legia)

J.Gaczyński (Arkonia)

Delegat KTPW: Wojciech Włoch

Sędziowie: Radosław Koryzna i Mario Bernus
 

ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

 

6:21

(0:3,1:8,1:2,4:8)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

S.Dubelir (ŁSTW)

 

1:23

(0:8,1:7,0:3,0:5)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

P.Michalski (ŁSTW)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder

Sędziowie: Radosław Liszewski i Janusz Gottschalk

II termin: 28-29.10.2017:

   

 

Arkonia Szczecin – ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

12:9

(1:1,3:3,4:3,4:2)

Najlepsi zawodnicy:

M.Turowski (Arkonia)

R.Karaczko (Neptun)

11:4

(3:1,2:1,1:2,5:0)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

M.Rozpierski (Neptun)

Delegat KTPW: Krzysztof Biegała

Sędziowie: Łukasz Czapliński i Jakub Henkiel

WTS Polonia Bytom  ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

 

11:12

(3:5,4:1,1:4,3:2)

Najlepsi zawodnicy:

P.Cebo (WTS)

S.Tomicević (ŁSTW)

 

5:9

(0:3,3:3,1:1,1:2)

Najlepsi zawodnicy:

D.Jung (WTS)

G.Knap (ŁSTW)

Delegat KTPW: Jacek Liniewiecki

Sędziowie: Radosław Koryzna i Mario Bernus

Legia Warszawa – KS Waterpolo Poznań

10:10

(3:2,3:1,4:2,0:5)

rz.k.3:0

Najlepsi zawodnicy:

A.Maciejewski (Legia)

O.Szymonik (Poznań)

 

16:12

(1:2,3:3,7:6,5:1)

Najlepsi zawodnicy:

B.Szymański (Legia)

T.Różycki (Poznań)

Delegat KTPW: Ryszard Sudczak

Sędziowie: Krzysztof Garbolewski i Maciej Michalak

III termin: 11-12.11.2017

   

 

KS Waterpolo Poznań – ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

20:10

(4:1,5:2,5:3,6:4)

Najlepsi zawodnicy:

J.Goździak (Poznań)

B.Kośka (Neptun)

14:7

(1:3,5:1,5:0,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kowalewski (Poznań)

O.Skrzypiński (Neptun)

Delegat KTPW: Radosław Koryzna

Sędziowie: Krzysztof Garbolewski i Janusz Gottschalk

Legia Warszawa – WTS Polonia Bytom

 

12:14

(4:2,2:6,3:3,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

K.Ślusarczyk (Legia)

G.Moś (WTS)

 

18:17

(5:5,6:4,4:4,3:4)

Najlepsi zawodnicy:

B.Szymański (Legia)

G.Moś (WTS)

Delegat KTPW: Ryszard Sudczak

Sędziowie: Maciej Michalak i Łukasz Król

Arkonia Szczecin ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

10:19

(4:3,1:7,2:5,3:4)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

P.Michalski (ŁSTW)

7:23

(1:5,1:7,2:6,3:5)

Najlepsi zawodnicy:

D.Szypłowski (Arkonia)

P.Michalski (ŁSTW)

Delegat KTPW: Krzysztof Biegała

Sędziowie: Łukasz Czapliński i Sebastian Żabski

IV termin: 25-26.11.2017:

   

 

Arkonia Szczecin – KS Waterpolo Poznań

7:17

(1:2,1:7,1:5,4:3)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

T.Różycki (Poznań)

8:21

(1:5,2:7,2:5,3:4)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

Ł.Miałkowski (Poznań)

Delegat KTPW: Maciej Michalak

Sędziowie: Krzysztof Garbolewski i Łukasz Czapliński

ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER – Legia Warszawa

14:5

(4:2,4:0,3:2,3:1)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

B.Szymański (Legia)

8:12

(3:2,1:1,2:4,2:5)

Najlepsi zawodnicy:

P.Michalski (ŁSTW)

A.Maciejewski (Legia)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder

Sędziowie: Łukasz Król i Radosław Koryzna

ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki – WTS Polonia Bytom

10:18

(2:7,2:4,3:4,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

P.Cebo (WTS)

10:14

(1:4,3:4,4:3,2:3)

Najlepsi zawodnicy:

R.Karaczko (Neptun)

D.Jung (WTS)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder

Sędziowie: Radosław Liszewski i Armen Papazjan

V termin: 9-10.12.2017:

   

 

 KS Waterpolo Poznań – ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

9:12

(2:3,3:2,1:4,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

P.Handze (Poznań)

P.Michalski (ŁSTW)

6:12

(2:4,1:3,0:2,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kowalewski (Poznań)

J.Szabłowski (ŁSTW)

Delegat KTPW: Łukasz Czapliński

Sędziowie: Radosław Liszewski i Armen Papazjan

  ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki Legia Warszawa

5:12

(2:5,2:4,1:3,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

O.Skrzypiński (Neptun)

A.Leone (Legia)

10:17

(1:4,3:3,2:6,4:4)

Najlepsi zawodnicy:

S.Bartosik (Neptun)

B.Szymański (Legia)

Sędziowie: Janusz Gottschalk i Wojciech Włoch

WTS Polonia Bytom Arkonia Szczecin

 

 

 

10:0 vo

 

13:6

(0:2,5:1,4:0,4:3)

Najlepsi zawodnicy:

D.Jung (WTS)

K.Prajs (Arkonia)

Delegat KTPW: Jacek Liniewiecki

Sędziowie: Krzysztof Garbolewski i Maciej Michalak

VI termin: 17-18.02.2018:

   

 

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – KS Waterpolo Poznań

10:6

(3:0,1:0,3:4,3:2)

Najlepsi zawodnicy:

J.Behen (WTS)

O.Szymonik (Poznań)

7:6

(2:2,4:1,1:1,0:2)

Najlepsi zawodnicy:

D.Jung (WTS)

P.Handze (Poznań)

Delegat KTPW: Jacek Liniewiecki

Sędziowie: Radosław Koryzna i Maciej Michalak

Arkonia Szczecin – Legia Warszawa

5:30

(1:10,1:9,1:6,2:5)

Najlepsi zawodnicy:

K.Prajs (Arkonia)

J.Oleksów (Legia)

7:26

(1:6,3:5,1:9,2:6)

Najlepsi zawodnicy:

M.Turowski (Arkonia)

K.Ślusarczyk (Legia)

Delegat KTPW: Krzysztof Biegała

Sędziowie: Wojciech Włoch i Łukasz Czapliński

11.03.2018:

ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER – ECOPERLA NEPTUN Uniwersytet Łódzki

 

15:2

(1:1,3:0,6:0,5:1)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

B.Kośka (Neptun)

 

19:2

(3:1,5:1,5:0,6:0)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

B.Kośka (Neptun)

Delegat KTPW: Krzysztof Garbolewski

Sędziowie: Wojciech Włoch i Janusz Gottschalk

VII termin: 24-25.03.2018:

   

 

KS Waterpolo Poznań Legia Warszawa

9:11

(3:4,3:2,1:0,2:5)

Najlepsi zawodnicy:

O.Szymonik (Poznań)

K.Ślusarczyk (Legia)

14:12

(2:6,3:2,3:2,4:2)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kowalewski (Poznań)

A.Leone (Legia)

 

Delegat KTPW: Maciej Michalak

Sędziowie: Łukasz Król i Sebastian Żabski

ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

 

14:6

(3:2,5:1,4:3,2:0)

Najlepsi zawodnicy:

D.Sielski (ŁSTW)

J.Behen (WTS)

 

17:6

(4:1,2:2,7:1,4:2)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

A.Moś (WTS)

Delegat KTPWKrzysztof Garbolewski

Sędziowie: Radosław Koryzna i Armen Papazjan

 ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki Arkonia Szczecin

 

18:14

(2:4,5:3,5:3,6:4)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

K.Prajs (Arkonia)

11:11

(3:2,1:2,3:2,4:5)

rz.k.4:2

Najlepsi zawodnicy:

O.Skrzypiński (Neptun)

K.Łukaszewicz (Arkonia)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder

Sędziowie: Janusz Gottschalk i Radosław Liszewski

VIII termin: 7-8.04.2018:

   

 

 ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – Legia Warszawa

11:9

(2:4,4:1,2:1,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

J.Behen (WTS)

I.Piecuch (Legia)

14:10

(4:2,0:5,6:3,4:0)

Najlepsi zawodnicy:

J.Behen (WTS)

A.Maciejewski (Legia)

Delegat KTPW: Jacek Liniewiecki

Sędziowie: Mario Bernus i Łukasz Czapliński

 ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER Arkonia Szczecin

 

20:8

(5:3,4:1,8:1,3:3)

Najlepsi zawodnicy:

S.Tomicević (ŁSTW)

P.Ławniczak (Arkonia)

 

 

21:4

(5:1,6:0,4:1,6:2)

Najlepsi zawodnicy:

M.Stasiak (ŁSTW)

D.Pepliński (Arkonia)

 

Delegat KTPW: Donat Oleksów

Sędziowie: Radosław Liszewski i Wojciech Włoch

ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki KS Waterpolo Poznań

 

11:16

(2:5,2:3,4:3,3:5)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

J.Goździak (Poznań)

 

10:20

(0:8,2:4,4:4,4:4)

Najlepsi zawodnicy:

B.Kośka (Neptun)

O.Szymonik (Poznań)

Delegat KTPW: Dominik Sznajder

Sędziowie: Konrad Adamski i Krzysztof Garbolewski

IX termin: 12-13.05.2018:

   

 

KS Waterpolo Poznań Arkonia Szczecin

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

Delegat KTPW: Łukasz Król

Sędziowie: Janusz Gottschalk i Radosław Liszewski

 Legia Warszawa – ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

Delegat KTPW: Ryszard Sudczak

Sędziowie: Sebastian Żabski i Łukasz Czapliński

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

Delegat KTPWKrzysztof Garbolewski

Sędziowie: Wojciech Włoch i Armen Papazjan

X termin: 26-27.05.2018:

   

 

Legia Warszawa ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

Delegat KTPW: Ryszard Sudczak

Sędziowie: Wojciech Włoch i Janusz Gottschalk

 ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER KS Waterpolo Poznań

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

Delegat KTPW: Maciej MIchalak

Sędziowie: Radosław Koryzna i Łukasz Król

 Arkonia Szczecin ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

Najlepsi zawodnicy:

Delegat KTPW: Krzysztof Biegała

Sędziowie: Sebastian Żabski i Łukasz Czapliński

 

AKTUALNA TABELA MISTRZOSTW POLSKI 2017/18:

 

 1.ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER 16

45:3

261-100

 2.Legia Warszawa

16

32:16

254-175

 3.ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 16

30:18

184-165

 4.KS Waterpolo Poznań 16

25:23

206-171

 5.Arkonia Szczecin 16

6:41

133-296

 6.ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki 16

5:43

126-257

 

SKŁADY DRUŻYN I STRZELCY BRAMEK:

 

 Arkonia Szczecin

 Ecoperla Neptun U.Ł.

  ŁSTW P.Ł.Ocmer

 Ławniczak 34  Batke 25  Michalski 56
 Walkowiak 31  Karaczko 21  Tomicević 48
 Łukaszewicz 28  Skrzypiński 21  Sielski 31
 Turowski 12  Sznajder 14  Dubelir 29
 Pepliński 9  Bartosik 11  Bar 21
 Gaczyński 6  Gabryszewski 10  Knap 21
 Banaszczak 4  Stachowiak 9  Troczyński 20
 Sekuła 3  Grajzer 6  Gidaszewski 9
 Banaszek 3  Rudny 6  Brzeski 7
 Dziarmaga 1  Kielan 2  Opas 7
 Hamera 1  Cegielski 1  Stasiak 5
 Szypłowski 1  Jakubowski -  Cichoń 1
 Wiśniewski 1  Polkowski -  Wulkiewicz 1
     Sztylka -  Szczot -
     Telbuch Krzysztof -  Zemło -
     Telbuch Piotr -    
     Wojtyniak -    
     Harasimiuk - bramkarz    
   Kośka - bramkarz

 Malinowski - bramkarz
 Prajs - bramkarz  Rozpierski - bramkarz

 Szabłowski - bramkarz

 Trenerzy:

 Krystian Łukaszewicz i Daniel Pepliński

 Trener: Viktor Berendiuga

 Trenerzy:

 Edward Kujawa i Aleksandar Kristonosić

 

 Legia Warszawa

  KS Waterpolo Poznań

 ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

 Szymański 63  Szymonik 57  Moś Grzegorz 38
 Maciejewski 54  Różycki 38  Behen 32
 Oleksów Jan 39  Goździak 35  Lasch 31
 Ślusarczyk 24  Kowalewski 26  Struzik 16
 Sypuła 16  Rękawek 16  Paczyna Radosław 15
 Targowski 12  Bocheński

11

 Cebo 12
 Kozera 10  Kulis Michał 7  Moś Adrian 9
 Durjasz 8  Kulis Marcin 6  Bomba 7
 Machniewski 7  Kalinowski

5

 Chudy 6
 Brzeski 5  Drula

3

 Paczyna Krzysztof 4
 Piecuch Igor 4  Iwanowicz 2  Roszak 2
 Paczkowski 3  Buńkiewicz

-

 Piecuch Robert 1
 Przybysz 3  Kamycki -  Broncel -
 Idzi 2        
 Madej 2        
 Tracz 2        
 Leone - bramkarz  Handze - bramkarz    
 Oleksów Adam - bramkarz  Miałkowski - bramkarz  Jung - bramkarz

 Trener: Adam Oleksów

 Trenerzy:

 Jacek Maciąg i Tomasz Różycki

 Trenerzy:

 Krzysztof Paczyna i Marek Broncel

 

 NA GÓRĘ STRONY                      STRONA GŁÓWNA