PUCHAR POLSKI

    2022

Mistrzostwa Polski Seniorów   I Liga   Mistrzostwa Polski Młodzieżowca U-23   Mistrzostwa Polski Juniorów   Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych   M.M.Młodzików

 

Zespoły:

AZS Uniwersytet Warszawski, Alfa Gorzów Wlkp., Box Logistics Waterpolo Poznań, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski,

 ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka, ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom, UKS Neptun Uniwersytet Łódzki.

 

KWALIFIKACJA:

5.02.2022. - Ostrowiec Św.

 KSZO Ostrowiec Św. (zespół z miejsca 6 po I Rundzie Ekstraklasy 2021/22) - UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki (zespół z miejsca 8 po I Rundzie Ekstraklasy 2021/22)

PROTOKÓŁ

Delegat KTPW: Piotr Krysztofiak.

Sędziowie: Janusz Gottschalk i Sebastian Sitek.

11:6

(0:1,3:1,5:2,3:2)

 

                  Zwycięzca meczu: kwalifikacja do Turnieju Finałowego Pucharu Polski 2022:

 

"FINAL SIX": 26-27.02.202

Warszawa (basen Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego).

Delegaci KTPW: Łukasz Jarochowski i Ryszard Sudczak.

Sędziowie: Łukasz Czapliński, Janusz Gottschalk, Jakub Henkiel, Radosław Koryzna, Armen Papazjan i Sebastian Sitek.

 

Uczestnicy: zespoły miejsc 1,2,3,4,5 po I Rundzie Ekstraklasy 2021/22:

                                                                                                                                          ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka

                                                                                                                                          AZS Uniwersytet Warszawski

                                                                                                                                          ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

                                                                                                                                          Box Logistics Waterpolo Poznań

                                                                                                                                          ALFA Gorzów Wlkp.

                                                                                                                                          oraz KSZO Ostrowiec Św. - zwycięzca Kwalifikacji.

 

PROGRAM TURNIEJU:

 

26.02.2022

ĆWIERĆFINAŁY:

YOUTUBE

Mecz nr.1: Box Logistics Waterpolo Poznań - ALFA Gorzów Wlkp.

 Sędziowie: Radosław Koryzna i Armen Papazjan.

PROTOKÓŁ

5:6

(1:1,1:3,0:1,3:1)

Mecz nr.2: ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom - KSZO Ostrowiec Św. (zwycięzca Kwalifikacji)

 Sędziowie: Łukasz Czapliński i Jakub Henkiel.

PROTOKÓŁ

17:5

(4:2,6:0,5:2,2:1)

 

FINAŁ o miejsce 5:

YOUTUBE

Mecz nr.3: Box Logistics Waterpolo Poznań (prz.m.nr.1) - KSZO Ostrowiec Św (prz.m.nr.2)

 Sędziowie: Łukasz Czapliński i Jakub Henkiel.

PROTOKÓŁ

20:8

(3:2,8:4,2:1,7:1)

 

PÓŁFINAŁY:

YOUTUBE

Mecz nr.4: AZS Uniwersytet Warszawski - ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom (zw.m.nr.2)

 Sędziowie: Radosław Koryzna i Armen Papazjan.

PROTOKÓŁ

9:12

(0:1,3:5,2:2,4:4)

Mecz nr.5: ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka - ALFA Gorzów Wlkp.(zw.m.nr.1)

 Sędziowie: Janusz Gottschalk i Sebastian Sitek.

PROTOKÓŁ

16:13

(3:1,3:5,5:3,5:4)

 

27.02.2022

FINAŁY:

Transmisje  w TVP SPORT.

Mecz nr.6: o miejsce 3: AZS Uniwersytet Warszawski (prz.m.nr.4) - ALFA Gorzów Wlkp. (prz.m.nr.5)

 Sędziowie: Armen Papazjan i Sebastian Sitek.

PROTOKÓŁ

TVP SPORT

19:9

(4:0,4:3,5:3,6:2)

Mecz nr.7: o miejsce 1: ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom (zw.m.nr.4) ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka (zw.m.nr.5)

 Sędziowie: Łukasz Czapliński i Radosław Koryzna.

PROTOKÓŁ

 TVP SPORT

9:8

(2:0,3:4,3:2,1:2)

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA PUCHARU POLSKI 2022:

 

 1. ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

 2. ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka
 3. AZS Uniwersytet Warszawski
 4. ALFA Gorzów Wlkp.
 5. Box Logistics Waterpolo Poznań
 6. KSZO Ostrowiec Św.
 7. UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki

                                                                         

SKŁADY DRUŻYN I STRZELCY BRAMEK:

 

AZS

Uniwersytet Warszawski

Box Logistics

Waterpolo Poznań

Alfa

 Gorzów Wlkp.

 Borkowski Bartosz -  Brzeski Rafał 3  Andruszkiewicz Martin 4
 Chupryna Mikita 2  Kowalewski Bartłomiej 6  Bar Michał 2
 Frankiewicz Maciej -  Machniewski Michał 1  Błoch Jakub 1
 Grabiński Bartosz 8  Naumowicz Eryk -  Borek Filip 1
 Kalata Emil 1  Oleksów Jan 3  Brończyk Przemysław 6
 Kiljan Krzysztof 1  Piecuch Igor 4  Buczkowski Nikodem 2
 Maciejewski Andrzej 7  Różycki Tomasz 2  Czapla Marcin 5
 Madej Aleksander -  Ślusarczyk Kacper 3  Grzyb Szymon 1
 Nerlewski Rafał 1  Walkowiak Karol 3  Rękawek Paweł -
 Pyrek Aleksander 1  Handze Paweł - bramkarz -  Szymonik Oskar 6
 Rudziński Przemysław 5  Oleksów Adam - bramkarz -  Wiśniewski Bartosz -
 Szulc Filip 2

 Trenerzy:

 Miałkowski Łukasz - bramkarz -
 Targowski Tomasz -

 Donat OLEKSÓW i Tomasz RÓŹYCKI.

 Yazerski Mihail  - bramkarz -
 Benda Bartłomiej - bramkarz -

Trener:

 Borecki Elwis - bramkarz -

Jacek OSIŃSKI.

Trenerzy:

Jakub BEDNAREK i Marcin BAR.

 

 

 

 

 

KSZO

Ostrowiec Świętokrzyski

ŁSTW OCMER

Politechnika Łódzka

ŁUKOSZ WTS Polonia

Bytom

 Bartosik Sebastian 2  Czapczyński Konrad -  Abdelrahman Tavik Abbas 1
 Gabyszewski Maciej 1  Diakonów Michał 1  Bomba Mateusz 13
 Idzikowski Daniel -  Garbolewski Dominik 1  Broncel Marek 1
 Korovljev Vladymir 4  Knap Grzegorz 2  Brzozowski Kamil 2
 Kochański Jakub 1  Kotaś Wojciech -  Cebo Patryk 10
 Krakowiak Maksymilian 1  Lisek Aleksander -  Moś Adrian -
 Nadbrzuchowski Kacper 1  Michalski Piotr 7  Moś Grzegorz 1
 Nochelski Brajan 2  Naćiuk Stefan 9  Paczyna Radosław 4
 Mesaros Viktor 7  Rusewicz Alan 1  Radwański Jan 1
 Skrzypiński Olgierd 1  Stasiak Miłosz -  Skrzyszewski Marcel 1
 Szląszkiewicz Igor 1  Tomićević Stefan 3  Soika Paweł -
 Walesic Maksymilian 1  Troczyński Bartłomiej -  Struzik Jakub 4
 Woźniak Dariusz 1  Zdziech Kacper -  Szopa Bartosz -
 Kośka Bartosz - bramkarz 1  Sylwestrowcz Maciej - bramkarz -

 Jung Dawid - bramkarz

-

Trenerzy:

 Szabłowski Jan- bramkarz

-

 Lis Paweł - bramkarz -

Robert SERWIN i Mariusz STAWECKI.

Trenerzy:

 Edward KUJAWA

i Patryk NAŁĘCZ-GEMBICKI.

Trener:

Krzysztof PACZYNA.

 

 

UKS Neptun

Uniwersytet Łódzki

 Stachowiak Jakub

2

 Batke Arkadiusz

1

 Kitłowski Piotr

1

 Rudny Robert

1

 Telbuch Krzysztof

1

 Gaszewski Kacper

-

 Nowicki Jakub

-

 Szmajda Mateusz

-

 Sznajder Piotr -
 Telbuch Piotr -
 Wojtyniak Filip -
 Harasimiuk Piotr - bramkarz -

Trener:

Viktor BERENDYUHA.

 

Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz BOMBA (ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom).

Najlepszy bramkarz turnieju:  Paweł LIS (ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom).

"Król" strzelców turnieju:  Mateusz BOMBA (ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom) - 13 bramek.

Nagroda "Fair-Play": Box Logistics Waterpolo Poznań.

 

NA GÓRĘ STRONY        STRONA GŁÓWNA