LIGA ŚWIATOWA FINA 2019

FINAŁ                     KOBIETY         HISTORIA

 

LIGA 2002  LIGA 2003  LIGA 2004  LIGA 2005  LIGA 2006  LIGA 2007  LIGA 2008  LIGA 2009  LIGA 2010  LIGA 2011  LIGA 2012  LIGA 2013  LIGA 2014  LIGA 2015  LIGA 2016  LIGA 2017  LIGA 2018

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

  EUROPA
  I - 23.10.18 II - 13.11.18

III - 11.12.18

IV - 29.01.19 V - 19.02.19 VI - 12.03.19
GRUPA A 

MLT-RUS

5:18

(0:2,2:5,2:3,0:8)

HUN-GER

17:9

(3:1,5:2,4:2,5:4)

RUS-HUN

8:15

(2:3,1:5,1:3,4:4)

GER-MLT

23:9

(4:3,6:2,5:2,8:2)

HUN-MLT

24:8

(9:2,5:0,5:3,5:3)

RUS-GER

14:8

(3:0,4:2,4:1,3:5)

RUS-MLT

23:4

(6:1,5:2,6:0,6:1)

GER-HUN

12:12

(1:2,5:5,4:4,2:1)

rz.k.4:5

MLT-GER

9:18

(3:5,3:4,1:5,2:4)

HUN-RUS

10:8

(4:1,2:2,3:2,1:3)

MLT-HUN

8:24

(2:6,1:7,3:6,2:5)

GER-RUS

10:18

(3:4,2:5,3:3,2:6)

GRUPA B 

ESP-GRE

5:7

(1:4,1:2,2:1,1:0)

NED-UKR

15:5

(2:0,2:3,5:1,6:1)

GRE-NED

14:9

(4:0,4:3,4:3,2:3)

UKR-ESP

3:11

(0:2,0:4,1:1,2:4)

NED-ESP

7:13

(1:2,2:2,2:5,2:4) 

GRE-UKR

25:2

(7:1,4:1,6:0,8:0)

GRE-ESP

4:7

(2:1,0:2,1:2,1:2)

UKR-NED

5:15

(1:3,1:5,1:1,2:6)

ESP-UKR

17:2

(1:0,5:1,4:1,7:0)

NED-GRE

6:12

(3:3,2:3,1:3,0:3) 

ESP-NED

14:7

(3:2,3:2,5:1,3:2)

UKR-GRE

5:24

(1:6,1:8,2:7,1:3)

GRUPA C 

MNE-ITA

8:8

(2:3,0:1,4:2,2:2)

rz.k.3:0

ITA-FRA

12:3

(4:0,4:1,1:2,3:0)

FRA-MNE

9:13

(2:1,1:5,2:3,4:4)

ITA-MNE

11:10

(4:2,0:3,3:2,4:3)

FRA-ITA

4:6

(1:2,2:2,1:2,0:0)

MNE-FRA

10:8

(3:2,3:4,2:1,4:1)

GRUPA D 

CRO-ROU

17:4

(4:1,5:1,2:0,6:2)

ROU-SRB

6:13

(1:3,0:2,4:3,1:5)

12.12.

SRB-CRO

11:9

(1:3,3:2,1:1,2:1)

ROU-CRO

7:11

(2:2,0:2,3:3,2:4)

SRB-ROU

13:6

(3:1,4:1,4:2,2:2)

CRO-SRB

12:9

(1:0,4:4,5:2,2:3)

 

KOŃCOWE TABELE GRUP:

 GRUPA A:

 GRUPA B:

 GRUPA C:

 GRUPA D:

 1. Węgry

17

102-53

 1. Hiszpania

15

67-30

 1. Italy Włochy

10

37-25

 1. Flag of Croatia Chorwacja

9

49-31

 2. Flag of Russia Rosja

12

89-52

 

 2. Grecja

15

86-34

 2. Czarnogóra

8

41-35

 

 2. Serbia

9

46-33

 3. Niemcy

7

80-79

 

 3. Holandia

6

59-63

 3. Francja

0

23-41

 

 3. Flag of Romania Rumunia

0

23-54

 4. Malta

0

43-130

 

 4. Ukraine Ukraina

0

22-107

 

Do turnieju finałowego zespołów Europy awansowały DWIE pierwsze drużyny z każdej grupy.

 

TURNIEJ FINAŁOWY ZESPOŁÓW EUROPY ("Europa Cup"): 5-7.04.2019 - Zagrzeb (CRO).

 

ĆWIERĆFINAŁY; 5.04.

 mecz nr.1: Węgry (1A) - Czarnogóra (2C)

11:7

 (4:2,2:3,1:1,4:1)

 mecz nr.2: Hiszpania (1B) - Serbia (2D)

13:12

(5:4,3:1,3:4,2:3)

 mecz nr.3: Włochy (1C) - Rosja (2A)

11:9

(3:3,3:2,1:3,4:1)

 mecz nr.4: Chorwacja (1D) - Grecja (2B)

13:11

(3:3,3:3,4:1,3:4)

 

PÓŁFINAŁY: 6.04.

FINAŁY: 7.04.

 mecz nr.5: Czarnogóra (prz.m.1) - Rosja (prz.m.3)

15:9

(4:3,2:1,3:2,6:3)

 o miejsce 7: Rosja (prz.m.5) - Grecja (prz.m.6)

14:15

(3:3,4:5,2:4,5:3)

 mecz nr.6: Serbia (prz.m.2) - Grecja (prz.m.4)

14:10

(3:4,5:4,3:1,3:1)

 o miejsce 5: Czarnogóra (zw.m.5) - Serbia (zw.m.6)

16:14

(5:6,5:2,4:2,2:4)

 mecz nr.7: Węgry (zw.m.1) - Włochy (zw.m.3)

12:11

(3:4,3:3,4:2,2:2)

 o miejsce 3: Włochy (prz.m.7) - Hiszpania (prz.m.8)

7:9

(1:3,2:0,3:5,1:1)

mecz nr.8: Hiszpania (zw.m.2) - Chorwacja (zw.m.4)

9:12

(3:4,2:1,3:3,1:4)

 o miejsce 1: Węgry (zw.m.7) - Chorwacja (zw.m.8)

10:8

(2:2,3:1,3:2,2:3)

 

KOŃCOWA TABELA TURNIEJU "EUROPA CUP"

 

 1. Węgry
 2. Chorwacja
 3. Hiszpania
 4. Włochy
 5. Czarnogóra
 6. Serbia
 7. Grecja
 8. Rosja

Do turnieju finałowego Ligi Światowej FINA awansowały TRZY pierwsze zespoły oraz gospodarz turnieju finałowego; Serbia.


PUCHAR MIĘDZYKONTYNENTALNY (Ameryki, Azja i Oceania): 26-31.03.2019 - Perth (Australia)

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

 

 Grupa A:  Australia, Japonia, Kanada, Republika Południowej Afryki (RSA).

 Grupa B: Argentyna, Chiny, Kazachstan, Nowa Zelandia.

 

26.03.

27.03.

28.03.

 Japonia - RSA

19:14

(6:2,4:3,5:4,4:4)

 Kazachstan - Argentyna

11:5

(1:1,5:2,3:1,2:1)

 Japonia - Kanada

13:10

(2:2,2:2,5:2,4:4)

 Kanada - Australia

8:9

(4:0,1:2,0:3,3:3)

 Chiny - Nowa Zelandia

14:7

(5:3,4:1,1:2,4:1)

 RSA - Australia

6:19

(1:6,2:3,1:4,2:6)

 Kazachstan - Nowa Zelandia

12:11

(1:2,3:2,3:4,5:3)

 Kanada - RSA

18:4

(5:1,5:0,2:2,6:2)

 Chiny - Kazachstan

9:9

(1:2,3:1,3:3,2:3)

rz.k.7:6

 Chiny - Argentyna

9:9

(3:2,2:3,3:1,1:2)

rz.k.4:5

 Japonia - Australia

12:12

(2:3,0:4,3:2,7:3)

rz.k.3:4

 Argentyna - Nowa Zelandia

14:9

(4:4,5:2,3:4,2:1)

 

KOŃCOWE TABELE GRUP RUNDY ELIMINACYJNEJ:

 

GRUPA A

GRUPA B

 1.Australia 8 40-26  1.Kazachstan 7 31-24
 2.Japonia 7 44-36  2.Chiny 6 32-27
 3.Kanada 3 36-26  3.Argentyna 5 28-29
 4.RSA 0 24-56  4.Nowa Zelandia 0 28-39

 

ĆWIERĆFINAŁY: 29.03.

PÓŁFINAŁY: 30.03.

 Japonia - Argentyna

13:8

(3:2,3:2,5:2,2:2)

 

o miejsca 5-8:

o miejsca 1-4:

 Kanada - Chiny

11:10

(4:5,1:1,3:1,3:3)

  Argentyna - RSA

12:6

(5:1,3:1,2:2,2:2)

Japonia - Kazachstan

12:7

(4:4,2:3,3:0,3:0)

 Australia - Nowa Zelandia

15:4

(3:2,3:0,4:1,5:1)

  Chiny - Nowa Zelandia

11:8

(1:1,4:1,4:0,2:6)

Kanada - Australia

7:14

(1:4,3:4,2:5,1:1)

 RSA - Kazachstan

8:14

(3:3,2:3,1:4,2:4)

   

 

RUNDA FINAŁOWA: 31.03.2019

 

 o miejsce 7: RSA - Nowa Zelandia

8:10

(3:1,2:3,1:2,2:4)

 o miejsce 5: Argentyna - Chiny

7:5

(2:1,2:2,1:1,2:1)

 o miejsce 3: Kanada - Kazachstan

9:4

(3:1,2:0,3:3,1:0)

 o miejsce 1: Australia - Japonia

10:8

(2:3,4:4,1:3,1:0)

 

KOŃCOWA TABELA TURNIEJU:

 

 1. Australia

 2. Japonia

 3. Kanada

 4. Kazachstan
 5. Argentyna
 6. Chiny
 7. Nowa Zelandia
 8. RSA

 

Do turnieju finałowego awansowały cztery pierwsze zespoły.


FINAŁ LIGI ŚWIATOWEJ FINA: 18-23.06.2019 - Belgrad.

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

 

 Grupa A: Hiszpania, Japonia, Kanada, Węgry (HUN).

 Grupa B: Australia, Chorwacja, Kazachstan, Serbia.

 

18.06.

19.06.

20.06.

Chorwacja - Kazachstan

20:4

(5:2,6:0,3:0,6:2)

Japonia - Kanada

17:7

(6:2,2:2,8:2,1:1)

Chorwacja - Australia

11:9

(2:3,2:2,6:3,1:1)

Węgry - Kanada

9:10

(1:3,3:2,3:4,2:1)

Węgry - Hiszpania

11:11

(2:3,3:3,3:3,3:2)

rz.k.4:1

Węgry - Japonia

13:9

(3:3,3:3,3:2,4:1)

Japonia - Hiszpania

10:18

(3:3,3:6,1:5,3:4)

Australia - Kazachstan

14:5

(3:2,4:1,3:0,4:2)

Kanada - Hiszpania

5:12

(2:2,1:1,2:4,0:5)

Australia - Serbia

8:12

(5:4,0:3,3:4,0:1)

Chorwacja - Serbia

10:11

(3:2,2:2,1:4,4:3)

Kazachstan - Serbia

6:20

(0:4,3:6,1:6,2:4)

 

KOŃCOWE TABELE GRUP ELIMINACYJNYCH:

 

GRUPA A

GRUPA B

 1.Hiszpania 7 41-26  1.Serbia 9 43-24
 2.Węgry (HUN) 5 33-30  2.Chorwacja 6 41-24
 3.Japonia 3 36-38  3.Australia 3 31-28
 4.Kanada 3 22-38  4.Kazachstan 0 15-54

   

ĆWIERĆFINAŁY: 21.06.

PÓŁFINAŁY: 22.06.

 ĆF I:   Węgry (2A) - Australia (3B)

10:10

(2:1,3:0,2:4,3:5)

 rz.k.5:6

 PF I:   Węgry (prz.ĆF I) - Kanada (prz.ĆF IV)

15:8

(4:3,4:3,4:1,3:1)

 ĆF II Japonia (3A) - Chorwacja (2B)

13:20

(3:4,3:6,2:5,5:5)

 PF II Japonia (prz.ĆF II) - Kazachstan (prz.ĆF III)

13:12

(4:2,4:2,2:3,3:5)

 ĆF IIIHiszpania (1A) - Kazachstan (4B)

18:10

(3:1,4:2,6:4,5:3)

 PF III: Australia (zw.ĆF I) - Serbia (zw.ĆF IV)

11:16

(2:6,2:3,3:2,4:5)

 ĆF IV: Kanada (4A) - Serbia (1B)

5:20

(2:5,2:6,0:4,1:5)

 PF IVChorwacja (zw.ĆF II) - Hiszpania (zw.ĆF III)

10:8

(5:1,3:2,2:4,0:1)

 

FINAŁY: 23.06.

o VII miejsce:

 Kanada (prz.PF I) - Kazachstan (prz.PF II)

13:13

(4:2,3:3,4:5,2:3)

rz.k.4:5

o V miejsce:

 Węgry (zw.PF I) - Japonia (zw.PF II)

14:13

(4:2,4:2,2:2,4:7)

o III miejsce

 Australia (prz.PF III) -  Hiszpania (prz.PF IV)

11:10

(3:1,2:3,4:4,2:2)

o I miejsce

 Serbia (zw.PF III) - Chorwacja (zw.PF IV)

12:11

(1:3,5:2,1:3,5:3)

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ FINA 2019:

 

Image:Med 1.png

Serbia

Image:Med 2.png

Chorwacja

Image:Med 3.png

Australia

4.

Hiszpania

5.

Węgry

6.

Japonia

7.

Kazachstan

8.

Kanada

LIGA ŚWIATOWA FINA KOBIET 2019

FINAŁ: 4-9.06.2019 - Budapeszt.

 

Mecze finałowe:

o miejsce VII: Chiny - Kanada  

10:13 (4:2,2:4,1:2,3:5)

o miejsce V:   Węgry - Australia

7:12 (3:2,2:3,0:3,2:4)

o miejsce III:  Holandia - Rosja

7:10 (2:3,2:1,2:4,1:2)

o miejsce I:    USA - Włochy

10:9 (2:2,1:2,4:2,3:3)

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ 2019:

 

Image:Med 1.png

USA

Image:Med 2.png

Włochy

Image:Med 3.png

Rosja

4.

Holandia

5.

Australia

6.

Węgry

7.

Kanada

8.

Chiny

 

NA GÓRĘ STRONY

STRONA GŁÓWNA