LIGA ŚWIATOWA FINA

FINAŁ                                                              HISTORIA

LIGA 2002  LIGA 2003  LIGA 2004  LIGA 2005  LIGA 2006  LIGA 2007  LIGA 2008  LIGA 2010  LIGA 2011  LIGA 2012  LIGA 2013  LIGA 2014  LIGA 2015  LIGA 2016  LIGA 2017

 

RUNDA WSTĘPNA

 

EUROPA:
I - 21.01.II - 17.02.III - 10.03.IVV - 5.05.VI - 12.05.AKTUALNE TABELE GRUP:

SRB-FRA

12:6

GRE-FRA

16:6

GRE-SRB

6:11

FRA-SRB

4:12

FRA-GRE

9:12

SRB-GRE

11:7

  1. Flag of Serbia Serbia 

  2. Flag of Greece Grecja

  3. Francja

12

6

0

46-23

41-37

25-52

ITA-ROU

10:2

MNE-ROU

13:7

ITA-MNE
6:8

ROU-ITA
12:10

ROU-MNE

9:11

MNE-ITA

9:4

  1. Flag of Montenegro Czarnogóra

  2. Flag of Italy Włochy 

  3. Flag of Romania Rumunia

12

3

3

41-26

30-31

30-44

CRO-RUS

12:7
ESP-GER

8:7

CRO-GER

13:7
ESP-RUS

14:13(kar)

CRO-ESP

11:8
RUS-GER

7:10

RUS-CRO

12:15

GER-ESP

6:8

GER-CRO

5:11

RUS-ESP

5:4

ESP-CRO

9:7

GER-RUS

11:10

  1. Flag of Croatia Chorwacja

  2. Flag of Spain Hiszpania

  3. Flag of Germany Niemcy

  4. Flag of Russia Rosja

15

11

6

4

69-48

51-49

46-57

54-66

 

AFRYKA:

21-24.05. - Casablanka

AZJA/OCEANIA:

22-24.05. i 29-31.05.

 21.05.

RPA - Maroko  23:3

Algeria - Libia 26:1

23.05.

 

RPA - Maroko 34:2

Algeria - Libia 14:1

 29.05.

Australia - Nowa Zelandia 12:3 i 22:5

Japonia - Iran 18:9 i 14:6

 22.05.

Maroko - Libia 27:1

RPA - Algeria 25:6

Maroko - Algeria 6:8

RPA - Libia 42:0

24.05.

 

Maroko - Algeria 5:6

RPA - Libia 60:0 !!!

Maroko - Libia 21:1

RPA - Algeria 32:6

30.05.

Japonia - Nowa Zelandia 15:7 i 15:9

Australia - Iran 13:1 i 19:7

 31.05.

Nowa Zelandia - Iran 8:12 i 13:14 (rz.k.)

Australia - Japonia 15:8 i 12:3

 1. RPA 18 216-17
 2. Algeria 12 66-70
 3. Maroko 6 64-73
 4. Libia 0 4-190
1.

Flag of Australia Australia

18 93-37
2. Flag of Japan Japonia 12 73-58
3. Iran 6 42-66
4.

Nowa Zelandia

0 36-75

 

FINAŁ: 16-21.06. - Podgorica (MNE)

(sędzia neutralny - Radosław KORYZNA)

 Grupa A: USA, Serbia, Japonia, Włochy

 Grupa B: Australia, Czarnogóra, RPA, Chorwacja

                                                                                  

RUNDA ELIMINACYJNA

 16.06.    17.06.    18.06.  
 USAWłochy  sędzia R. Koryzna

 10:6  

 Australia RPA  13:4    RPAChorwacja   3:12  
 Serbia –  Japonia

12:6

 Serbia Włochy sędzia R. Koryzna   6:4  Japonia Włochy   6:14
 AustraliaChorwacja  

 6:9

 USAJaponia 14:3

 Serbia USA   sędzia R. Koryzna

10:7

 Czarnogóra RPA

18:5

 Czarnogóra Chorwacja  

12:7

 Czarnogóra Australia      6:4

 

TABELE GRUP ELIMINACYJNYCH:

 GRUPA A        GRUPA B    
 1.Serbia  9:0  28-17    1.Czarnogóra    9:0  36-16 
 2.USA  6:3  31-19    2.Chorwacja   6:3   28-21
 3.Włochy  3:6  24-22    3.Australia  3:6  23-19  
 4.Japonia  0:9   15-40    4.RPA  0:9  12-43 


PÓŁFINAŁY

 19.06.  20.06.
 USA(2A) Australia(3B) 10:6  AustraliaJaponia 12:6
 Włochy(3A) Chorwacja(2B) s. R. Koryzna  6:8      WłochyRPA 14:3
 Serbia(1A) RPA(4B) 16:2  USA Czarnogóra s.R. Koryzna  6:10  
 Japonia(4A)Czarnogóra(1B) 2:18      Chorwacja Serbia  7:5

                         

                                RUNDA FINAŁOWA                                

 21.06.
 o VII miejsce: Japonia RPA  11:9
 o V miejsce: Australia Włochy  10:11
 o III miejsce: USA Serbia  sędzia R. Koryzna 7:9
 o I miejsce: Czarnogóra Chorwacja   7:8

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI ŚWIATOWEJ FINA 2009:

Image:Med 1.png

Czarnogóra

Image:Med 2.png

Chorwacja

Image:Med 3.png

Serbia

4.

USA

5.

Włochy

6.

Australia

7.

Japonia

8.

RPA

 

                                                                           NA GÓRĘ STRONY                                               STRONA GŁÓWNA