EURO CUP - 2023/24  

LIGA MISTRZÓW 2023/24        CHALLENGER CUP 2023/24

 

RUNDA KWALIFIKACYJNA: 21-24.09.2023.

Z

                                                                       Grupa A: CC Ortigia (ITA), VK Sabac Elixir (SRB), CN Noisy Le Sec (FRA), CS Dinamo Bukareszt, VK Valis Vega (SRB).

                                                                       Grupa B: Vasas Budapeszt, BVSC Zuglo Budapeszt, SC Ludwigsburg (GER), CN Mataro (ESP)

                                                                       Grupa C: Szolnoki Doza Praktiker (HUN), EN Tourcoing (FRA), Pallanuoto Trieste (ITA), Pays d'Aix Natation Prvance (FRA).

                                                                       Grupa D: SPD Radnicki Kragujevac (SRB), CSM Oradea (ROM), VK Solaris (CRO), Primorje Erste Bank Rijeka (CRO).

                                                                       Grupa E: OSC Budapeszt, Panonions GSS Ateny (GRE), Honved Budapeszt, CN Echeyde (ESP), White Sharks Hannover (GER).

                                                                       Grupa F: RN Savona (ITA), Telimar Palermo (ITA), VK Partizan Belgrad, ASD Duisburg (GER), Sete Natation (FRA).

                                                                       Grupa G: CN Barcelona, HAVK Mladost Zagrzeb (CRO), Apollon Smyrnis Ateny, OSC Potsdam (GER)

                                                                       Grupa H: Waspo 98 Hannover (GER), VPK Primorac Kotor (MNE), CN Terrassa (ESP), GS Peristeriou (GRE), Panathinaikos SC Ateny.

Zespoły z Rundy Kwalifkacyjnej Ligi Mistrzów

 

GRUPA A: Sabac (SRB)

GRUPA B: Budapeszt

GRUPA C: Tourcoing (FRA)

GRUPA D: Rijeka (CRO)

CC Ortigia - VK Valis Vega

Sędziowie: Radosław Koryzna i Alex Marquez (ESP).

17:10

(4:2,6:1,2:3,5:4)

BVSC Zuglo Budapeszt - SC Ludwigsburg

17:12

(4:3,6:3,3:4,4:2)

Szolnoki Doza Praktiker - EN Tourcoing

10:12

(2:3,4:3,2:2,2:4)

VK Solaris Sibenik - CSM Oradea

13:12

(4:3,1:3,3:3,5:3)

VK Sabac Elixir - CS Dinamo Bukareszt

15:4

(6:2,3:1,4:1,2:0)

Vasas Budapeszt - CN Mataro

18:11

(4:4,7:3,6:1,1:3)

Pays d'Aix Natation Prvance - Pallanuoto Trieste

6:19

(0:4,0:4,2:7,4:4)

Primorje Erste Bank Rijeka - Radnicki Kragujevac

8:6

(0:1,2:2,3:1,3:2)

CS Dinamo Bukareszt - CC Ortigia

10:13

(1:2,2:5,3:3,4:3)

BVSC Zuglo Budapeszt - CN Mataro

16:5

(4:2,4:1,5:0,3:2)

EN Tourcoing - Pays d'Aix Natation Prvance

11:10

(5:4,2:3,0:2,4:1)

Primorje Erste Bank Rijeka - CSM Oradea

11:8

(4:2,4:1,1:2,2:3)

VK Sabac Elixir - CN Noisy Le Sec

Sędziowie: Radosław Koryzna i Levan Berishvili (GEO).

13:9

(5:2,4:3,4:2,0:2)

Vasas Budapeszt - SC Ludwigsburg

20:8

(4:1,5:3,7:1,4:3)

Pallanuoto Trieste - Szolnoki Doza Praktiker

15:11

(3:2,2:2,5:4,5:2)

Radnicki Kragujevac - VK Solaris Sibenik

9:10

(2:5,1:1,4:2,2:2)

VK Valis Vega - CS Dinamo Bukareszt

Sędziowie: Radosław Koryzna i Christos Kourtidis (GRE).

17:7

(3:1,6:2,4:2,4:2)

CN Mataro - SC Ludwigsburg

12:9

(3:1,5:2,3:2,1:4)

Szolnoki Doza Praktiker - Pays d'Aix Natation Prvance

22:10

(3:2,9:1,6:4,4:3)

VK Solaris Sibenik - Primorje Erste Bank Rijeka

6:20

(2:5,1:7,2:4,1:4)

CN Noisy Le Sec - CC Ortigia

11:16

(5:7,3:3,1:3,2:3)

BVSC Zuglo Budapeszt - Vasas Budapeszt

15:16

(3:2,3:4,2:5,7:5)

EN Tourcoing - Pallanuoto Trieste

11:12

(2:3,5:4,1:3,3:2)

CSM Oradea - Radnicki Kragujevac

9:7

(2:3,1:2,5:2,1:0)

 VK Valis Vega - CN Noisy Le Sec

11:14

(2:4,3:1,4:5,2:4)

VK Sabac Elixir - CC Ortigia

Sędziowie: Radosław Koryzna i Christos Kourtidis (GRE).

11:9

(4:2,1:3,4:2,2:2)

 CS Dinamo Bukareszt - CN Noisy Le Sec

8:17

(2:3,3:5,1:4,2:5)

VK Sabac Elixir - VK Valis Vega

Sędziowie: Radosław Koryzna i Christos Kourtidis (GRE).

14:5

(2:1,2:0,4:3,6:1)

 

GRUPA E: Ateny

GRUPA F: Duisburg (GER)

GRUPA G: Barcelona (ESP)

GRUPA H: Kotor (MNE)

OSC Budapeszt - CN Echeyde

20:11

(6:5,4:2,5:3,5:1)

Partizan Belgrad - Telimar Palermo

12:12

(2:3,3:5,4:1,3:3)

rz.k.5:3

Mladost Zagrzeb - Apollon Smyrnis Ateny

7:15

(4:3,2:3,1:4,0:5)

VPK Primorac Kotor - Panathinaikos SC Ateny

8:7

(2:1,1:2,2:1,3:3)

Panonions Ateny - White Sharks Hannover

23:7

(5:1,7:2,5:1,6:3)

ASD Duisburg - Sete Natation

9:10

(4:1,2:2,1:3,2:4)

CN Barcelona - OSC Potsdam

23:6

(6:0,6:2,7:1,4:3)

Waspo 98 Hannover - CN Terrassa

7:6

(2:1,1:2,3:1,1:2)

White Sharks Hannover - Honved Budapeszt

6:13

(3:5,2:5,1:2,0:3)

Sete Natation - RN Savona

8:16

(1:2,2:5,3:5,2:4)

OSC Potsdam - Apollon Smyrnis Ateny

11:19

(2:5,3:6,1:5,5:3)

VPK Primorac Kotor - CN Terrassa

9:9

(1:0,2:3,3:2,3:4)

rz.k.5:3

CN Echeyde - Panonions Ateny

5:15

(1:2,1:4,0:4,3:5)

ASD Duisburg - Telimar Palermo

8:14

(2:2,1:3,0:7,5:2)

CN Barcelona - Mladost Zagrzeb

12:11

(3:1,4:4,3:1,2:5)

GS Peristeriou - Panathinaikos SC Ateny

8:8

(0:2,2:0,1:4,5:2)

rz.k.4:2

CN Echeyde - White Sharks Hannover

10:10

(2:4,2:2,3:2,3:2)

rz.k.3:1

Partizan Belgrad - RN Savona

10:15

(2:6,4:3,4:4,0:2)

 OSC Potsdam - Mladost Zagrzeb

9:23

(1:10,1:6,4:3,3:4)

Waspo 98 Hannover - GS Peristeriou

15:9

(4:2,5:4,4:2,2:1)

OSC Budapeszt - Honved Budapeszt

9:10

(2:2,4:2,1:4,2:2)

Telimar Palermo - Sete Natation

15:7

(2:2,4:2,6:2,3:1)

CN Barcelona - Apollon Smyrnis Ateny

13:6

(3:0,3:1,4:3,3:2)

 CN Terrassa - Panathinaikos SC Ateny

18:12

(5:1,5:2,5:5,3:4)

Honved Budapeszt - Panonions Ateny

15:12

(4:1,3:4,2:4,6:3)

Partizan Belgrad - Sete Natation

17:7

(6:3,5:1,4:1,2:2)

VPK Primorac Kotor - Waspo 98 Hannover

11:7

(4:3,3:1,2:2,2:1)

White Sharks Hannover - OSC Budapeszt

5:17

(1:6,3:3,0:4,1:4)

ASD Duisburg - RN Savona

12:16

(2:4,4:1,1:4,5:7)

GS Peristeriou - CN Terrassa

14:13

(4:4,4:2,4:4,2:3)

Honved Budapeszt - CN Echeyde

18:9

(3:3,6:2,7:2,2:2)

RN Savona - Telimar Palermo

10:12

(2:2,2:3,4:3,2:4)

Panathinaikos SC Ateny - Waspo 98 Hannover

11:14

(3:2,1:4,3:5,4:3)

Panonions Ateny - OSC Budapeszt

14:11

(5:4,2:3,4:1,3:3)

ASD Duisburg - Partizan Belgrad

11:14

(5:3,1:5,1:3,4:3)

VPK Primorac Kotor - GS Peristeriou

12:6

(4:3,2:0,3:1,3:2)

 

KOŃCOWE TABELE RUNDY KWALIFIKACYJNEJ:

 

 GRUPA A:

 GRUPA B:

 GRUPA C:

 GRUPA D:

 1.VK Sabac Elixir (SRB) 12 53-27  1.Vasas Budapeszt 9 54-34  1.Pallanuoto Trieste (ITA) 9 46-28  1.Primorje Erste Bank Rijeka (CRO) 9 39-20
 2.CC Ortigia (ITA) 9 55-42  2.BVSC Zuglo Budapeszt 6 38-33  2.EN Tourcoing (FRA) 6 34-32  2.VK Solaris Sibenik (CRO) 6 29-41
 3.CN Noisy Le Sec (FRA) 6 51-48  3.CN Mataro (ESP) 3 28-43  3.Szolnoki Doza Praktiker (HUN) 3 43-37  3.CSM Oradea (ROM) 3 29-31
 4.VK Valis Vega (SRB) 3 43-52  4.SC Ludwigsburg (GER) 0 29-49  4.Pays d'Aix Natation Prvance (FRA) 0 26-52  4.SPD Radnicki Kragujevac (SRB) 0 22-27
 5.CS Dinamo Bukareszt 0 29-62              

 

 GRUPA E:

 GRUPA F:

 GRUPA G:

 GRUPA H:

 1.Honved Budapeszt 12 56-36  1.Telimar Palermo (ITA) 10 53-37  1.CN Barcelona 9 48-23  1.VPK Primorac Kotor (MNE) 11 40-29
 2.Panonions GSS Ateny 9 64-38  2.RN Savona (ITA) 9 57-42  2.Apollon Smyrnis Ateny 6 40-31  2.Waspo 98 Hannover (GER) 9 43-37
 3.OSC Budapeszt 6 57-40  3.VK Partizan Belgrad 8 53-45  3.HAVK Mladost Zagrzeb (CRO) 3 41-36  3.GS Peristeriou (GRE) 5 37-48
 4.CN Echeyde (ESP) 2 35-63  4.Sete Natation (FRA) 3 32-57  4.OSC Potsdam (GER) 0 26-65  4.CN Terrassa (ESP) 4 46-42
 5.White Sharks Hannover (GER) 1 28-63  5.ASD Duisburg (GER) 0 40-54        5.Panathinaikos SC Ateny 1 38-48

 

Do Rundy Grupowej awansowały DWA najlepsze zespoły poszczególnych grup Rundy Kwalifikacyjnej.

 

RUNDA GRUPOWA: 6/7.10.2023. 19.10.2023. 2,11.2023. 16.11.2023, 23.11.2023, 9.12.2023.

Zespół gospodarza meczu na pierwszym miejscu.

 

GRUPA A:

GRUPA B:

GRUPA C:

GRUPA D:

VK Solaris Sibenik - EN Tourcoing

8:9

(3:1,3:5,0:2,2:1)

Apollon Smyrnis Ateny - RN Savona

11:12

(2:3,3:1,2:3,4:5)

BVSC Zuglo Budapeszt - Waspo 98 Hannover

10:9

(1:3,2:1,4:2,3:3)

CC Ortigia - Panonions GSS Ateny

Sędziowie: Radosław Koryzna i Joan Carles Colominas (ESP).

13:12

(3:1,4:3,2:5,4:3)

Telimar Palermo - CN Barcelona

12:11

(3:1,2:4,2:1,5:5)

Honved Budapeszt - Vasas Budapeszt

3:11

(1:3,1:4,1:3,0:1)

VK Sabac Elixir - Primorje Erste Bank Rijeka

10:8

(2:2,2:4,1:2,5:0)

VPK Primorac Kotor - Pallanuoto Trieste

9:8

(3:2,4:1,1:2,1:3)

CN Barcelona - EN Tourcoing

15:13

(4:3,3:3,5:2,3:5)

Honved Budapeszt - Apollon Smyrnis Ateny

12:11

(1:3,3:1,5:4,3:3)

VK Sabac Elixir - BVSC Zuglo Budapeszt

10:8

(1:3,3:1,2:3,4:1)

Pallanuoto Trieste - CC Ortigia

11:12

(3:2,3:3,4:5,1:2)

Telimar Palermo - VK Solaris Sibenik

11:9

(2:3,0:2,6:1,3:3)

Vasas Budapeszt - RN Savona

18:17

(5:4,5:5,6:2,2:6)

 Primorje Erste Bank Rijeka - Waspo 98 Hannover

13:9

(2:4,6:2,3:2,2:1)

VPK Primorac Kotor - Panonions GSS Ateny

9:10

(2:3,3:3,2:1,2:3)

EN Tourcoing - Telimar Palermo

14:11

(3:1,4:4,4:2,3:4)

RN Savona - Honved Budapeszt

14:7

(4:3,2:1,4:1,4:2)

Waspo 98 Hannover - VK Sabac Elixir

12:6

(2:0,4:0,3:3,3:3)

CC Ortigia - VPK Primorac Kotor

9:14

(2:2,3:5,2:2,2:5)

CN Barcelona - VK Solaris Sibenik

8:7

(1:3,3:2,2:2,2:0)

Apollon Smyrnis Ateny - Vasas Budapeszt

8:10

(2:4,1:2,4:2,1:2)

BVSC Zuglo Budapeszt - Primorje Erste Bank Rijeka

22:13

(4:3,6:4,8:4,4:2)

Panonions GSS Ateny - Pallanuoto Trieste

16:16

(6:5,3:4,3:2,4:5)

rz.k.10:9

 

 15.11.

EN Tourcoing - VK Solaris Sibenik

10:10

(2:2,3:3,3:2,2:3)

rz.k.7:8

 16.11.

RN Savona - Apollon Smyrnis Ateny

13:10

(4:1,3:3,4:5,2:1)

 16.11.

Waspo 98 Hannover - BVSC Zuglo Budapeszt

12:17

(4:5,2:5,3:3,3:4)

 16.11.

Pallanuoto Trieste - VPK Primorac Kotor

10:12

(2:3,2:2,4:4,2:3)

 16.11.

CN Barcelona - Telimar Palermo 

11:3

(3:0,3:3,1:0,4:0)

Vasas Budapeszt - Honved Budapeszt

15:15

(4:1,1:5,3:6,7:3)

rz.k.1:4

Primorje Erste Bank Rijeka - VK Sabac Elixir

15:10

(4:2,4:2,4:3,3:3)

Panonions GSS Ateny - CC Ortigia

13:10

(3:2,3:3,3:1,4:4)

 22.11.

EN Tourcoing - CN Barcelona

9:13

(1:2,4:3,1:3,3:5)

 23.11.

RN Savona - Vasas Budapeszt

16:13

(4:5,4:3,4:3,4:2)

 23.11.

Waspo 98 Hannover - Primorje Erste Bank Rijeka

10:16

(2:3,2:5,4:6,2:2)

 23.11.

CC Ortigia - Pallanuoto Trieste

11:14

(3:4,3:4,5:4,0:2)

 23.11.

VK Solaris Sibenik - Telimar Palermo

13:11

(1:3,4:3,4:2,4:3)

Apollon Smyrnis Ateny - Honved Budapeszt

10:11

(2:4,2:3,4:3,2:1)

BVSC Zuglo Budapeszt - VK Sabac Elixir

11:9

(4:3,1:2,3:1,3:2)

Panonions GSS Ateny - VPK Primorac Kotor

8:5

(2:2,3:1,3:1,0:1)

 6.12.

Telimar Palermo - EN Tourcoing

9:10

(2:1,2:2,3:4,2:3)

 9.12.

Honved Budapeszt - RN Savona

5:6

(0:1,2:1,2:3,1:1)

 9.12.

VK Sabac Elixir - Waspo 98 Hannover

14:4

(3:2,4:1,4:1,3:0)

9.12.

VPK Primorac Kotor - CC Ortigia

12:18

(2:3,4:6,2:5,4:4)

9.12.

VK Solaris Sibenik - CN Barcelona

9:15

(2:5,3:3,2:4,2:3)

Vasas Budapeszt - Apollon Smyrnis Ateny

19:15

(4:4,4:3,6:3,5:5)

Primorje Erste Bank Rijeka - BVSC Zuglo Budapeszt

19:10

(4:4,5:1,5:3,5:2)

 Pallanuoto Trieste - Panonions GSS Ateny 

9:8

(3:2,2:1,3:1,1:4)

 

KOŃCOWE TABELE RUNDY GRUPOWEJ:

 GRUPA A:

 GRUPA B:

 GRUPA C:

 GRUPA D:

 1.CN Barcelona 15 73-53  1.RN Savona (ITA) 15 78-64  1.Primorje Erste Bank Rijeka (CRO) 12 84-71  1.Panonions GSS Ateny 11 67-62
 2.EN Tourcoing (FRA) 10 65-66

 2.Vasas Budapeszt

13

91-80

 2.BVSC Zuglo Budapeszt 12 78-72  2.CC Ortigia (ITA) 9 73-76
 3.Telimar Palermo (ITA) 6 57-67  3.Honved Budapeszt 8 48-51

 3.VK Sabac Elixir (SRB)

9

59-58

 3.VPK Primorac Kotor (MNE)

9

61-63

 4.VK Solaris Sibenik (CRO)

5

55-54

 4.Apollon Smyrnis Ateny 0 65-77  4.Waspo 98 Hannover (GER) 3 56-76  4.Pallanuoto Trieste (ITA) 7 68-68

 

Do 1/8 Finałów awansowały DWA najlepsze zespoły poszczególnych Grup

oraz następujące zespoły z Ligi Mistrzów:

z TRZECICH miejsc w grupach Rundy Grupowej: Astralpool Sabadell (ESP), Jug Adriatic Osiguranje Dubrovnik, BVK Crvena Zvezda Belgrad, Spandau 04 Berlin.

                                       z CZWARTYCH miejsc w grupach Rundy Grupowej: CSA Steaua Bukareszt, Dinamo Tbilisi, PVK Jadran Herceg Novi (MNE), Vouliagmeni NC Ateny.

 

1/8 FINAŁÓW: 8.03. i 23.03.2024.

 

 I mecz

 II mecz

 mecz 1: Jug Adriatic Osiguranje Dubrovnik - Vasas Budapeszt

12:11

(2:2,5:3,2:2,3:4)

9:8

(4:1,2:2,1:3,2:2)

 mecz 2: BVSC Zuglo Budapeszt - BVK Crvena Zvezda Belgrad

13:11

(3:2,3:3,3:2,4:4)

9:12

(4:4,2:3,2:3,1:2)

 mecz 3: Spandau 04 Berlin - CC Ortigia (ITA)

8:8

(1:2,2:2,1:3,4:1)

14:12

(6:1,3:2,3:2,7:2)

 mecz 4: Astralpool Sabadell (ESP) - EN Tourcoing (FRA)

18:11

(4:3,4:2,6:4,4:2)

15:12

(2:2,5:6,4:2,3:3)

 mecz 5: Panonions GSS Ateny - CSA Steaua Bukareszt

12:11

(3:3,1:2,3:1,5:5)

Sędziowie:

Radosław Koryzna i Andreja Stanojevic (SRB).

10:10

(2:2,2:3,4:2,2:4)

rz.k.8:9

 mecz 6: Primorje Erste Bank Rijeka (CRO) - Dinamo Tbilisi

8:7

(3:2,1:1,4:2,0:2)

20:15

(6:4,3:3,6:3,5:5)

 mecz 7: RN Savona (ITA) - PVK Jadran Herceg Novi (MNE)

16:10

(3:2,4:3,3:3,6:2)

12:13

(4:3,2:2,3:5,3:3)

 mecz 8: CN Barcelona - Vouliagmeni NC Ateny

13:17

(3:5,2:5,3:5,5:2)

6:10

(2:2,1:3,1:3,2:2)

 

ĆWIERĆFINAŁY: 6.04. i 27.04.2024.

 

I mecz II mecz
 ĆF 1: RN Savona (ITA) - Spandau 04 Berlin

10:11

(2:2,2:6,2:0,4:3)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 ĆF 2: CSA Steaua Bukareszt - Astralpool Sabadell (ESP)

5:6

(3:2,0:2,1:0,1:2)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 ĆF 3: Jug Adriatic Osiguranje Dubrovnik - BVK Crvena Zvezda Belgrad

9.04.2024. g.20.00:

15:9

(5:1,5:3,1:2,4:3)

Sędziowie:

Radosław Koryzna i Alessandro Severo (ITA).

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 ĆF 4: Vouliagmeni NC Ateny - Primorje Erste Bank Rijeka (CRO)

14:9

(5:2,2:3,2:2,5:2)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 

PÓŁFINAŁY I FINAŁY: 17/18.05.2024.

 

 PF1: zwycięzca ĆF 1  - zwycięzca ĆF 4

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 PF2: zwycięzca ĆF 2  - zwycięzca ĆF 3

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 o miejsce 3: przegrany ĆF 1  - przegrany ĆF 4

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 o miejsce 1: zwycięzca PF 1  - zwycięzca PF 4

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

  

KOŃCOWA TABELA  "EURO CUP 2023/24":

 1.

 2.

 3.

 4.

 

NA GÓRĘ STRONY                                          STRONA GŁÓWNA