XXXIV MISTRZOSTWA EUROPY

Budapeszt: 12-26.01.2020.

      ELIMINACJE DO TURNIEJU FINAŁOWEGO            TABELA            TURNIEJ KOBIET

 

 

Sędzia Neutralny: Radosław KORYZNA.

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

Zespoły awansujące z miejsc 1-8 Mistrzostw Europy Barcelona 2018: Serbia, Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Grecja, Czarnogóra, Rosja, Węgry.

Zespoły awansujące z turniejów eliminacyjnych 11-13.10.2019: Francja, Gruzja, Niderlandy, Malta, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Turcja.

 

 GRUPA A: Niemcy (GER), Słowacja (SVK), Chorwacja (CRO), Czarnogóra (MNE).

 GRUPA BRumunia (ROU), Serbia (SRB), Niderlandy (NED), Rosja (RUS).

 GRUPA C: Malta (MLT), Turcja (TUR), Hiszpania (ESP), Węgry (HUN).

 GRUPA D: Francja (FRA), Włochy (ITA), Gruzja (GEO), Grecja (GRE).

 

14.01.

16.01.

18.01.

Rumunia - Niderlandy

8:9

(2:2,2:3,4:1,0:3)

Niemcy - Słowacja

8:5

(4:1,1:2,3:2,0:0)

Turcja - Hiszpania

Sędzia: Radosław Koryzna.

7:24

(3:5,1:6,1:8,2:5)

Słowacja - Czarnogóra

4:15

(2:1,0:6,1:4,1:4)

Malta - Turcja

10:13

(1:5,3:4,2:1,4:3)

Rumunia - Rosja

11:10

(3:3,3:2,2:0,3:5)

Malta - Hiszpania

7:23

(3:4,2:6,0:7,2:6)

Rumunia - Serbia

7:15

(3:5,1:1,1:5,2:4)

Francja - Grecja

10:12

(1:3,1:3,6:3,2:3)

Niemcy - Chorwacja

9:17

(2:1,2:6,1:6,4:4)

Rosja - Niderlandy

15:9

(3:2,5:1,3:2,4:4)

Włochy - Gruzja

18:6

(4:1,3:2,5:3,6:0)

Francja - Gruzja

Sędzia: Radosław Koryzna.

7:9

(3:2,2:3,1:2,1:2)

Grecja - Gruzja

17:10

(5:1,6:1,2:4,4:4)

Słowacja - Chorwacja

4:16

(0:3,2:4,1:4,1:5)

Serbia - Rosja

13:9

(3:1,4:3,2:3,4:2)

Francja - Włochy

7:10

(2:3,1:3,2:3,2:1)

Niemcy - Czarnogóra

3:10

(1:2,0:3,1:3,1:2)

Turcja - Węgry

5:19

(4:4,0:4,1:3,0:8)

Węgry - Hiszpania

11:11

(4:2,1:2,3:4,3:3)

Malta - Węgry

0:26

(0:6,0:7,0:8,0:5)

Włochy - Grecja

10:6

(1:2,3:2,3:1,3:1)

Czarnogóra - Chorwacja

10:11

(1:2,2:4,2:4,5:1)

Serbia - Niderlandy 

11:4

(0:1,3:1,5:2,3:0)

 

KOŃCOWE TABELE GRUP RUNDY ELIMINACYJNEJ:

 

 GRUPA A:

 GRUPA B:

 GRUPA C:

 GRUPA D:

 1.Chorwacja 9 44-23  1.Serbia 9 39-20  1.Węgry (HUN) 7 56-16  1.Włochy (ITA) 9 38-19
 2.Czarnogóra 6 35-18  2.Rosja 3 34-33 3 25:20  2.Hiszpania 7 58-25  2.Grecja 6 35-30
 3.Niemcy (GER) 3 20-32  3.Rumunia 3 26-34 3 19:19  3.Turcja 3 25-53  3.Gruzja 3 25-42
 4.Słowacja 0 13-39  4.Niderlandy 3 22-34 3 18:23  4.Malta 0 17-62  4.Francja 0 24-31

 

20.01.

PÓŁFINAŁY o miejsca 13-16:

 mecz nr.25: Słowacja (4A) - Malta (4C)

8:4

(3:1,2:1,1:2,2:0)

 mecz nr.26: Niderlandy (4B) - Francja (4D)

8:9

(3:3,2:2,1:2,2:2)

RUNDA KWALIFIKACYJNA:

 mecz nr.27: Czarnogóra (2A) - Turcja (3C)

17:6

(3:1,5:1,5:0,4:4)

 mecz nr.28: Niemcy (GER) (3A) - Hiszpania (2C)

6:12

(1:1,3:6,0:3,2:2)

 mecz nr.29: Rosja (2B) - Gruzja (3D)

14:13

(6:4,3:2,2:4,3:3)

 mecz nr.30: Rumunia (3B) - Grecja (2D)

7:14

(3:1,2:3,0:6,2:4)

  

22.01.

24.01.

FINAŁY:

PÓŁFINAŁY o miejsca 5-8:

 o miejsce 15Malta (prz.m.25) - Niderlandy (prz.m.26)

9:19

(2:5,2:5,2:4,3:5)

 PF3: Włochy (ITA) (prz.ĆF 1) - Rosja (prz.ĆF 3)

14:12

(5:3,4:4,3:1,2:4)

 o miejsce 13: Słowacja (zw.m.25) - Francja (zw.m.26)

6:9

(0:2,1:4,3:1,2:2)

 PF4: Serbia (prz.ĆF 2) - Grecja (prz.ĆF 4)

 Sędzia: Radosław Koryzna.

12:9

(3:3,3:2,4:2,2:2)

PÓŁFINAŁY o miejsca 9-12:

PÓŁFINAŁY o miejsca 1-4:

 ĆF 6: Turcja (prz.m.27) - Gruzja (prz.m.29)

6:12

(1:4,2:2,1:4,2:2)

 PF2: Hiszpania (zw.ĆF 2) - Chorwacja (zw.ĆF 4)

9:8

(0:1,4:3,2:2,3:2)

 ĆF 7: Niemcy (prz.m.28) - Rumunia (prz.m.30)

15:10

(5:1,2:5,5:1,3:3)

 PF1: Czarnogóra (zw.ĆF 1) - Węgry (HUN) (zw.ĆF 3)

8:10

(2:1,1:3,2:4,3:2)

 ĆWIERĆFINAŁY:

 ĆF 1: Włochy (ITA) (1D) - Czarnogóra (zw.m.27)

8:10

(3:3,3:4,1:2,1:1)

 ĆF 2: Serbia (1B) - Hiszpania (zw.m.28)

6:6

(2:1,1:4,2:1,1:0)

rz.k. 3:4

 ĆF 3: Węgry (HUN) (1C) - Rosja (zw.m.29)

 Sędzia: Radosław Koryzna.

14:10

(3:2,3:3,4:3,4:2)

 ĆF 4: Chorwacja (1A) - Grecja (zw.m.30)

14:11

(6:3,4:3,3:3,1:2)

 

FINAŁY:

24.01.

          o miejsce 11Turcja (prz.ĆF 6) - Rumunia (prz.ĆF 7)

3:20

(1:5,0:6,1:6,1:3)

          o miejsce 9Gruzja (zw.ĆF 6) - Niemcy (zw.ĆF 7)

8:9

(3:2,2:0,2:3,1:4)

26.01.

g.14.30: o miejsce 7: Rosja (prz.PF 3) - Grecja (prz.PF 4)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 g.16.00: o miejsce 5: Włochy (ITA) (zw.PF 3) - Serbia (zw. PF 4)

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 g.17.30: o medal brązowy: Czarnogóra (prz.PF 1) - Chorwacja (prz.PF 2)

Sędziowie: Sergey Naumov (RUS) i Raffaele Colombo (ITA).

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 g.19.00: o medal złoty: Węgry (HUN) (zw.PF 1) - Hiszpania (zw.PF 2)

Sędziowie: Boris Margeta (SLO) i Georgios Stavridis (GRE).

0:0

(0:0,0:0,0:0,0:0)

 

 KOŃCOWA TABELA MISTRZOSTW EUROPY 2020:

 

 1. Hiszpania / Węgry (HUN)

Węgry = kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich 2020.
 2. Hiszpania / Węgry (HUN)

Węgry = kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich 2020.

 3. Chorwacja / Czarnogóra  
 4. Chorwacja / Czarnogóra
 5. Włochy (ITA) / Serbia  
 6. Włochy (ITA) / Serbia  
 7. Rosja / Grecja  
 8. Rosja / Grecja  
 9.  Niemcy (GER)  
10. Gruzja  
11. Rumunia  
12. Turcja
13. Francja  
14. Słowacja  
15. Niderlandy  

16. Malta

 

UWAGA: Zespoły już zakwalifikowane do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020:

Włochy i Hiszpania: Mistrzostwa Świata 2019.

 

Najlepszy zawodnik ME:

Najlepszy bramkarz ME:

Najlepszy strzelec ME:


T U R N I E J  K O B I E T

 

RUNDA ELIMINACYJNA:

Zespoły awansujące z miejsc 1-6 Mistrzostw Europy Barcelona 2018: Niderlandy, Grecja, Hiszpania, Węgry, Włochy, Rosja.

Zespoły awansujące z turniejów eliminacyjnych Play-Off 12 i 26.10.2019: Chorwacja, Serbia, Słowacja, Izrael, Francja, Niemcy.

 

 GRUPA A: Grecja (GRE), Węgry (HUN), Rosja (RUS), Chorwacja (CRO), Serbia (SRB), Słowacja (SVK).
 GRUPA BNiderlandy (NED), Hiszpania (ESP), Włochy (ITA), Izrael (ISR), Francja (FRA), Niemcy (GER).

 

12.01.

13.01.

15.01.

17.01.

19.01.

Słowacja - Rosja

2:31

(0:9,0:5,1:8,1:9)

Niemcy - Niderlandy

3:23

(1:6,0:5,0:5,2:7)

Francja - Niemcy

17:5

(7:1,3:1,3:1,4:2)

Niemcy - Hiszpania

4:19

(2:4,0:5,1:5,1:5)

Francja - Włochy

6:18

(2:3,1:5,2:6,1:4)

Grecja - Serbia

26:7

(9:1,5:3,5:2,7:1)

Chorwacja - Grecja

3:18

(0:6,2:4,0:5,1:3)

Hiszpania - Izrael

18:2

(3:0,4:1,7:1,4:0)

Niderlandy - Francja

18:1

(4:1,6:2,4:0,4:0)

Słowacja - Chorwacja

9:7

(1:3,3:1,3:2,2:1)

Francja - Hiszpania

6:15

(1:3,0:3,1:4,4:5)

Rosja - Serbia

27:2

(6:2,8:0,8:0,5:0)

Grecja - Słowacja

18:2

(4:0,4:2,6:0,4:0)

Rosja - Chorwacja

34:1

(9:0,8:1,7:0,10:0)

Niemcy - Izrael

3:10

(1:3,0:4,0:3,2:0)

Niemcy - Włochy

4:13

(2:4,2:5,0:2,0:2)

Izrael - Francja

6:10

(2:3,0:4,1:1,3:2)

Serbia - Chorwacja

8:9

(1:2,3:2,3:3,1:2)

Włochy - Izrael

17:1

(3:0,5:0,4:1,5:0)

Hiszpania - Niderlandy

6:10

(0:2,1:4,2:2,3:2)

Niderlandy - Izrael

22:3

(4:0,5:1,7:1,6:1)

Włochy - Hiszpania

10:16

(2:5,2:4,3:3,3:4)

Niderlandy - Włochy

Sędzia: Radosław Koryzna.

10:4

(2:2,4:2,3:0,1:0)

Słowacja - Serbia

6:2

(1:0,2:1,1:0,2:1)

Grecja - Rosja

7:12

(3:1,3:4,0:3,1:4)

Węgry - Chorwacja

25:6

(5:1,7:2,7:1,6:2)

Słowacja - Węgry

Sędzia: Radosław Koryzna.

2:20

(1:5,0:5,1:4,0:6)

Węgry - Rosja

9:8

(4:3,2:0,2:3,1:2)

Węgry - Grecja

13:10

(4:4,4:2,2:0,3:4)

Serbia - Węgry

0:27

(0:5,0:5,0:9,0:8)

KOŃCOWE TABELE GRUP ELIMINACYJNYCH:

 GRUPA A:

 GRUPA B:

 1.Węgry (HUN) 15

 94-26

 1.Niderlandy 15

83-17

 2.Rosja 12

 112-21

 2.Hiszpania 12

74-32

 3.Grecja 9

 79-37

 3.Włochy (ITA) 9

62-37

 4.Słowacja 6

 21-78

 4.Francja 6

40-62

 5.Chorwacja 3

 26-94

 5.Izrael 3

22-70

 6.Serbia 0

 19-95

 6.Niemcy (GER) 0

19-82

21.01.

23.01.

ĆWIERĆFINAŁY:

PÓŁFINAŁY:

 ĆF 4: Słowacja (4A) - Niderlandy (1B)

2:22

(0:6,0:3,1:7,1:6)

 o miejsca 5/8: PF 3: Francja (prz.ĆF 1) - Grecja (prz.ĆF 3)

3:13

(1:2,0:2,1:6,1:3)

 ĆF 2: Rosja (2A) - Włochy (ITA) (3B)

 Sędzia: Radosław Koryzna.

13:7

(3:2,3:3,4:1,3:1)

 o miejsca 5/8: PF 4: Włochy (ITA) (prz.ĆF 2) - Słowacja (prz.ĆF 4)

16:4

(2:1,3:1,6:0,3:2)

 ĆF 3: Grecja (3A) - Hiszpania (2B)

9:12

(3:4,2:2,1:3,3:3)

 o miejsca 1/4: PF 4: PF 2: Rosja (zw.ĆF 2) - Niderlandy (zw.ĆF 4)

7:7

(2:2,2:2,1:2,2:1)

rz.k. 4:3

 ĆF 1: Węgry (HUN) (1A) - Francja (4B)

16:3

(5:2,3:1,5:0,3:0)

 o miejsca 1/4: PF 4: PF 1: Węgry (HUN) (zw.ĆF 1) - Hiszpania (zw.ĆF 3)

10:11

(3:3,1:2,3:2,3:4)

  

FINAŁY:

21.01.

                                 o miejsce 11Serbia (6A) - Niemcy (GER) (6B)

11:11

(2:4,2:1,6:2,1:4)

rz.k. 2:4

                                 o miejsce 9Chorwacja (5A) - Izrael (5B)

7:11

(1:1,2:6,2:2,2:2)

25.01.

g.14.30: o miejsce 7Francja (prz.PF 3) - Słowacja (prz.PF 4)

17:8

(5:2,4:2,5:1,3:1)

    g.16.00: o miejsce 5:  Grecja (zw.PF 3) - Włochy (ITA) (zw.PF 4)

5:7

(3:3,1:2,0:1,1:1)

 g.17.30: o medal brązowy: Węgry (HUN) (prz.PF 1) - Niderlandy (prz.PF 2)

Sędziowie: Radosław Koryzna i Giuliana Nicolosi (ITA).

10:8

(3:5,2:2,4:1,1:0)

 g.19.00: o medal złoty: Hiszpania (zw.PF 1) - Rosja (zw. PF 2)

Sędziowie: Gabriella Varkonyi (HUN) | Adrian Alexandrescu (ROU).

13:12

(3:4,5:4,2:2,3:2)

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW EUROPY KOBIET 2020

 

  1.  Hiszpania

 

  2.   Rosja

= kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich 2020.

  3.   Węgry (HUN)

 

  4.  Niderlandy

 

  5.  Włochy (ITA)

  6.  Grecja

  7.   Francja

  8.   Słowacja

  9.  Izrael

 10. Chorwacja

 11. Niemcy (GER)

 12. Serbia

 

UWAGA:

Hiszpania jest zespołem już zakwalifikowanym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 na podstawie wyników Mistrzostwa Świata 2019.

 

Najlepsza zawodniczka ME: Beatriz ORTIZ-MUŃOZ (ESP)

Najlepsza bramkarka ME: Anna KARNAUKH (RUS)

Najlepsza strzelec ME: Rita KESZTHELYI-NAGY (HUN) - 28 bramek.

                           

  NA GÓRĘ STRONY                                           STRONA GŁÓWNA